KOMPLEKS

 

Kopleks: İnsanın devamlı kapatmayı çalışıp  başaramadığı, diğer insanlar tarafından devamlı hack edilme riski taşıyan delikler.:))

Normal bir sözlük tanımındansa, ekşi sözlükteki bu tanımı tercih ettim, seviyorum espirili yorumları.Aslında kompleks çeşitleride bir sürü, ama benim mevzum aşağılık kompleksi. Yaklaşık 1 haftadır taktım buna, çünki acaip bir kompleks kurbanı oldum. Hani anlatsam ki anlatamam (şu fotoğrafı koyduğuma bin pişmanım bu yüzden) tuhaf der gülersiniz. Bir bakıma iyi oldu aslında kendimle yüzleştim çünki, aşağılık kompleksini yoğun bir şekilde yaşayıp milletin burnundan getirmekte üzerime yoktur, oh olsun bana.

O kadar çok korkularımız var ki hayata dair, bekide bu duruma en çok iten şeyde korkulardır.  Sevilmeme korkusu, başaramama korkusu v.s v.s. eh bunları ortaya çıkartanda özgüven eksikliği, hani adım atılsa cidden denemeye kalkılsa, sonuçlar belki kafada büyütüldüğü gibi olmıycak ama mevzu her neyse kafadan 1-0 yenik başlıyorsun, sonuç ne kadar iyi olabilirki bu durumda.

İşin en komik kısmı ise nedensiz bir direniş. Sana korktuğun konuda, iyi olduğunu usanmadan her defasında hatırlatan insanların varlığına rağmen, inatla böyle olmadığını ispatlamaya çalışman ne kadar tuhaftır.

Kendi adıma konuşursam eğer , bende birazda mükemmelliyetçilik hakimdir hep, yani ne olursa olsun herşeyiyle dört dörtlük değilse yaptıklarım, veyahut yaklaşımlarım yeterli görmüyorsam bir tarafında bana göre eksikler mevcutsa eğer bu hiçbirzaman yeterli olmaz. Bu mudur yani Burcu! diye bağırırım içimden.  Halbuki  senin küçücük gördüğün şeyler yeterli olup, bazen dağları taşlarıda aşabilmekteymiş yeni yeni anlıyorum.

Biraz çorba kıvamında bir anlatım oldu ama eminim anlamışsınızdır. Bu dersin ardından, davranışlarımı toparlayabilirmiyim bilmiyorum, en azından denemeye çalışıcam, kendimi ve çevremdekileri üzmemek adına.

 

Herkese, korkusuz kompleksiz :) mutlu günler....

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !