FİLMLERDE AŞK

 

Bu zamana kadar, blog ta aşk üstüne, sevda üstüne hiçbirşey yazmadım. Gerçekten yaşamdığın bir şeyi, nasıl kaleme alırki insan. İllede, yaşamaktan yola çıkmalımı bilmiyorum ama yazmak istedim.

Geçen gün bana ters, alay ettiğim dizilerden birinin, fragman müziğini odadan duydum. Kitlendim resmen. Bana çalışmadığım, evde olduğum dönemlerde,  sabahın dördünde beşinde, sabırsızlıkla beklediğim türk filmlerini hatırlattı. Sadece bunlarmı? Hayır, dahada derinde birşeyler işte.....

 

Çevremde gördüğüm insanların çoğunun, ister sevgilisi ister eşi olsun, ister yanlız başına olsun, böyle filmlere dalıpta, şöyle bir sevgi yaşasaydım demiyeni yoktur eminim. Gerçekte böyle bir sevgiyi yaşayabilende. 

Şimdi okuyanın aklına gelir, türk filmlerinde kör olup, kazalar geçiriyorlar yada dizilerde, araya bir sürü kötü adamlar felan peydah oluyor. Yahu bumudur demeyin. Ediz Hun lu Türkan Şoray lı filmlerdeki saçmalıklar, imkansızlıklara boyun eğmeleri değil ki iç çektiren, yada dizilerdeki olumsuzluklar. Ortada olan salt bir sevgi mevcut. Oyuncular öyle güzel ifade ediyorki bunu, zaten diğer mevzulara takılmıyorsun. Sadece onlarla yaşıyorsun.

 

Şimdi bu yazıyı yazıp üstünde düşününce dizilerle dalga geçmemeye karar verdim, kimsede benim Türk filmlerimle dalga geçmesin İlgili mercilere duyrulur :)

 

Herkese sevgiler..........

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !